Jakie kamienie ozdobne wybrać do ogrodu?

ogród

Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem ogrodnictwa, czy po prostu chcesz nadać swojemu przydomowemu zielonemu zakątkowi wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, warto zastanowić się nad zastosowaniem kamieni ozdobnych. W ostatnich latach stały się one nieodzownym elementem wystroju przestrzeni ogrodowej, a ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Grys do ogrodu

Jednym z popularnych rozwiązań są kamienie ogrodowe w postaci grysu. Grys to drobno ziarnista mieszanka kamieni, która znakomicie sprawdza się jako element dekoracyjny, ale również jako praktyczne uzupełnienie ścieżek czy rabat. Wyróżniamy m.in. grys granitowy, bazaltowy czy macedoński. W ofercie naszej firmy, która zapewnia różne kamienie ogrodowe w Tarnowskich Górach,  można znaleźć interesujące gatunki grysu takie jak grys śnieżnobiały, grys Biała Marianna, kalcyt, sjenit, Vero Rossa, antracyt itd.

Szeroka oferta grysów pozwala na dobór odpowiednich kamieni o różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Daje to szerokie możliwości w zakresie zastosowania oraz tworzenia rozmaitych ogrodowych aranżacji.

A może otoczaki?

Innym ciekawym rozwiązaniem są otoczaki. To większe kamienie o naturalnych, zaokrąglonych kształtach, często wykorzystywane jako dekoracja w ogrodzie, ale także jako praktyczne elementy nawierzchni ścieżek czy podjazdów. Wśród otoczaków warto zwrócić uwagę na otoczak granitowy, który charakteryzuje się dużą twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne. Dzięki swojej trwałości, jest doskonałym materiałem do wykonania np. tarasów czy alejek. Inny rodzaj, kamień polny, zachwyca nieregularnymi kształtami i różnorodnymi barwami. Jest idealny do tworzenia nieformalnych kompozycji czy przydomowych skalniaków.

Wróć do bloga